مقالاتنقد و بررسی

بررسی اخلاقی بازی Need For Speed Most Wanted 2012

به نام خداوند بخشنده و مهربان

Need For Speed Most Wanted 2012
Need For Speed Most Wanted 2012

توضیح کوتاه درباره بازی:

NFS Most Wanted یک عضو از سری بازی های مسابقه ای جنون سرعت است. این سری بازی بین بازی باز ها خصوصا طرفداران سبک مسابقه ای محبوبیت زیادی دارد. رانندگی در شهر، مسابقات خیابانی، شخصی سازی ماشین ، فرار از دست پلیس ها، این ها مشخصات برجسته ی اکثر بازی های Need For Speed است! نسخه اول Most Wanted در سال ۲۰۰۵ عرضه شد که با استقبال بازی بازان رو به رو شد چرا که داستان خیلی درگیر کننده و امکانات شخصی سازی خوبی داشت. اما نسخه ۲۰۱۲ این بازی، چون اساسا چه در داستان چه از نظر امکانات هیچ ربطی به نسخه اول نداشت و توقع بازی بازان را برآورده نکرد، آنچنان مورد اقبال قرار نگرفت. با ما همراه باشید با نقد اخلاقی بازی.

 

داستان بازی:

Most Wanted 2012 برخلاف تقریبا همه بازی های جنون سرعت، فاقد داستان هست. اما در سطح بازی شما در نقش راننده ای هستید که باید در مسابقات خیابانی و غیر قانونی شرکت کنید، برنده شوید، از تعقیب پلیس ها حتی به قیمت لت و پار کردنشان(!) جان سالم به در ببرید. در یک کلام، شما آدم خوبه نیستید! خلافکار بودن هست که در این بازی برای شما امتیاز آور خواهد بود!

تصاویر مبتذل:

در فیلم های نسخه اول این بازی یعنی Most Wanted 2005 تصاویر مبتذل فراوان بود.
اما در این نسخه (Most Wanted 2012) به جز یک مورد، در هیچ جایی از تصاویر مبتذل استفاده نشده است. آن مورد هم مربوط به تصویر استفاده شده در یک بیلبورد وسط یکی از میدان های شهر است، که آنچنان در معرض دید نیست.

موسیقی:

موسیقی های این بازی، اکثرا ریتم تند و هیجانی دارند که ممکن است بعضا حکم غنا(موسیقی حرام در شرع اسلام) داشته باشند.

و همینطور در بعضی از آهنگ های این بازی هم از خواننده ی زن استفاده شده است.

فحش ، توهین، حرف های زشت:

در هیچ جای این بازی، حتی در موسیقی ها هیچ نوع فحش و توهین و حرف زشتی مشاهده نشد.

مسائل ضد مذهبی:

این بازی به طور کل فاقد مسائل ضد مذهبیست.

خشونت:

جز کوبیدن به بقیه ماشین ها (از جمله پلیس ها) هیچ خشونت دیگری در این بازی دیده نمیشود. بازی های مسابقه ای معمولا خشونت زیادی ندارند، و اگر هم داشته باشند بیشتر در روایت داستان است، نه در سطح بازی. که این بازی هم فاقد داستان (چه خشن چه غیر خشن) است.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا