بیوگرافی شخصیت ها

بیوگرافی Scorpion در سری مورتال کمبت | عقرب در آتش

اسکورپین (Scorpion) شناخته شده ترین شخصیت بازی مورتال کمبت و شاید بتوان گفت تمام بازی های مبارزه ای است. جالب است بدانید که اسکورپین شخصیت مورد علاقه ادوارد بون، سازنده سری مورتال کمبت است و در تمام بازی های این سری حضور داشته است. شخصیت های مانند ارمک از اشکال در برنامه نویسی این شخصیت بوجود آمدند.

اسکورپین یکی از شخصیتهای ساختگی سری بازی رایانهای مورتال کامبت است که برای اولین بار در نخستین قسمت این مجموعه در سال ۱۹۹۲، به عنوان یکی از هفت شخصیت آغازین معرفی شد.

در داستان بازی او یک شبه نینجای از مرگ بازگشته است که به دنبال انتقام مرگ خودش، و همچنین انتقام قتل عام خانواده و قبیلهاش شیرای ریو «شیرای ریو» که توسظ قبیله رقیبشلین کوای و به دست ساب-زیرو صورت گرفته، میباشد.

اسکورپین به عنوان یکی از محبوبترین شخصیتهای سری بازیهای مورتال کامبت به شمار میرود و در همه سریهای این بازی به غیر از نسخه اصلی مورتال کامبت ۳، در میان شخصیتهای اصلی ایفای نقش کردهاست. به همین ترتیب نماد اسکورپین به عنوان لوگوی اصلی استودیوی ندررالم، که جانشین کمپانی قدیمی میدوی گیمز است استفاده میشود.

او همینطور در سال ۲۰۱۱ بر روی پوستر مورتال کامبت ۹ در کنار ساب زیرو، و در آخرین نسخه از بازی یعنی مورتال کامبت اکس گنجانده شدهاست. همچنین او به عنوان شخصیت مهمان در بازیهایی به غیر از مورتال کامبت نظیر بیعدالتی: خدایان میان ما در کنار ابر قهرمانهای هالیوودی نظیر بتمن و سوپر من حضور دارد.

Scorpion

نام واقعی :
Hanzo Hasashi

لقب :
اسکورپیون یا همان عقرب

جنسیت :
مذکر

وضعیت :
زنده

زادگاه :
Earthrealm, Japan

ساکن :
Netherrealm

نژاد :
انسان ( قبلا روح )

وابستگی :
Shirai Ryu

دوستان :
Special Forces
Raiden
Kenshi
Takeda Takahashi
Sub-Zero
Sonya Blade
Johnny Cage
Cassie Cage
Jacqui Briggs
Kung Jin
Shujinko

دشمنان :
Red Dragon
Cyrax
Sektor
Noob Saibot
Frost
Liu Kang
Kung Lao
Nightwolf
Hsu Hao
Quan Chi
Shinnok
D’Vorah
Kitana
Smoke
Sindel
Fox
Havik

سلاح :
Kunai
Mugai Ryu
Axe
Long Sword
Ninja Sword

سبک مبارزه :
Hapkido
Moi Fah
Pi Gua

بازی ها :
Mortal Kombat
Mortal Kombat II
Ultimate Mortal Kombat 3
Ultimate Mortal Kombat
Mortal Kombat Advance
Mortal Kombat Trilogy
MK Mythologies: Sub-Zero
Mortal Kombat 4
Mortal Kombat Gold
MK: Deadly Alliance
MK: Tournament Edition
MK: Deception
MK: Shaolin Monks
MK: Unchained
MK: Armageddon
MK vs DC Universe
Mortal Kombat 9
Injustice: Gods Among Us ( دی ال سی )
Mortal Kombat X

دسته :
خوب

اسکورپین به همراه خانواده و تمام خاندانش توسط دشمن و رقیب درجه یک خود (ساب زیرو) کشته میشود، اما بعدها بوسیله ساحری بنام کوان چی یکی از شخصیتهای اهریمنی مورتال کامبت برای استفاده به عنوان جنگجو برای اهداف شائوکان از مرگ بازگردانده میشود. او بوسیله جادو در جهنم احیاء شده و به دنیا باز میگردد تا در راه اهداف شائو کان بجنگد، اما او از این فرمان سر باز میزند و هدف اصلی خود را انتقام از ساب-زیرو تعیین میکند. به همین دلیل وارد مسابقات مورتال کامبت میشود. او هیچگونه یار و احساسی نداشته، بسیار قدرتمند و خشن است و تنها احساسی که در او وجود دارد حس انتقام است. اسکورپین و ساب-زیرو به عنوان محبوبترین و معروفترین شخصیتهای سری بازی مورتال کامبت به شمار میروند.

سبک مبارزه :

منبع نیروی او آتش است و «طناب سوسمار» معروفترین شگرد و تکنیک او میباشد. از قدرتهای ویژه او در سری مورتال کامبت میتوان به طناب سوسمار، احضار آتش جهنم، لگدوارویی و مشت دورنوردی اشاره کرد. او از یک شمشیر نینجا به نامنینجاکن استفاده میکند. از معروفترین فیتالتیهای اسکورپین نیز میتوان به برشته اشاره کرد. این فیتالتی تقریبا در بیشتر بازیهای سری قابل اجرا بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا