بیوگرافی شخصیت ها

بیوگرافی Sub Zero در سری مورتال کمبت | یخ کشنده

Sub Zero (ساب زیرو) یکی از شخصیت های معروف سری بازی های مبارزه ای مورتال کامبت است و که در همه قسمتهای این سری در میان شخصیتهای اصلی ایفای نقش کرده است.

Sub zero

نام واقعی :
Kuai Liang

لقب :
ساب زیرو

جنسیت :
مذکر

وضعیت :
زنده

زادگاه :
Earthrealm, China

ساکن :
Earthrealm

نژاد :
انسان
Cryomancer
Cyborg ( قبلا )

وابستگی :
Lin Kuei

سلاح :
Kori Blade

سبک مبارزه :
Shotokan
Dragon

دوستان :
Sonya Blade
Jax Briggs
Raiden
Johnny Cage
Cassie Cage
Kung Jin
Jacqui Briggs
Takeda Takahashi
Scorpion
Frost
Bo’ Rai Cho

دشمنان :
Ermac
Cyrax
Sektor
Reptile
Shang Tsung
Shao Kahn
Quan Chi
Goro
Kintaro
Noob Saibot
Sindel
Ferra & Torr
Erron Black
Kotal Kahn

حضور :
Mortal Kombat II
Mortal Kombat 3
Ultimate Mortal Kombat 3
Ultimate Mortal Kombat
Mortal Kombat Advance
Mortal Kombat Trilogy
Mortal Kombat 4
Mortal Kombat Gold
MK: Deadly Alliance
MK: Deception
MK: Shaolin Monks
MK: Unchained
MK: Armageddon
MK vs. DC Universe
Mortal Kombat 9
Injustice: Gods Among Us ( غیر قابل بازی )
Mortal Kombat X

دسته :
خوب

تاریخچه :

ساب-زیرو در اولین سری مورتال کامبت حاضر شد اما مرد و در رنگ و روی متفاوتی با نام نوب سایبات در مورتال کامبت ۲ و سه گانه و ۴ و نیرنگ و آرماگدون و ۲۰۱۱ ظاهر شد. و از مورتال کامبت ۲ برادر کوچکترش با این نام و نشان جایگزین وی شد.در “مورتال کامبت ۳ نهایی” هر دو شخصیت ساب-زیرو حضور داشتند. نام اصلی برادر بزرگتر بی هان یا بیهان بود و نام برادر کوچک کوای لیانگ است.

ویژگی ها :

در بین برادرها هر دو برادر در Earthrealm متولد شدند. ساب-زیرو یکی از برجسته ترین شخصیت های نینجا در طول بازیهای کامپیوتری است.

درباره ساب زیرو :
پدر دو ساب زیرو، یک عامل نفوذی لین کوئی در ایالت متحده بود؛ او در آنجا با زنی آمریکایی آشنا شد و با وی ازدواج نمود که ثمره این ازدواج دو پسر بود. علی رغم میل مادر، پدر دو فرزند رو با خود به چین برد تا زیر نظر لین کوئی آموزش دیده و جزء گروه قاتلین بشوند. بایهان با نام مستعار ساب زیرو در اولین مسابقه مرگبار ظاهر شد؛ در حالی که نام مستعار کوای لیانگ توندرا بود. بعد از اینکه بایهان توسط اسکورپیون کشته شد؛ کوای لیانگ جایگزین وی گردید و نام مستعار ساب زیرو از آن او شد. بعدها بایهان در قلمرو زیرین تبدیل به شبحی با نام نوب سایبات شد. کوای لیانگ تمام ویژگی های اخلاقی برادرش بایهان رو داشت به طوری که مانند برادرش انسان خشک و بی احساس و غیر صمیمی بود و فقط به دنبال این بود که کارش رو در خفا، بدون کوچکترین توجهی انجام بدهد. اما با گذشت زمان و بزرگتر شدن او و همچینین پیشرفت در هنرهای رزمی و حرکات ویژه اش، روحیه جوانمردی و انسانیت جایگزین اخلاق قبلی وی گردید. این روحیه علاوه بر اینکه سبب می شد تا او یک جنگجوی با اراده و نیرومند بشود؛ سبب جدایی او از دیگر اعضای لین کوئی می گردید. او بعدها به کمک ریدن برای مبارزه علیه شائوکان شتافت و در نسخه گلد با شکست سکتور، که از اعضای لین کوئی و به صورت روبوت دراومده بود؛ رهبری گروه لین کوئی را بدست گرفت. او یک متحد قابل اعتماد قلمروی زمین بود که هرجا نیاز بود؛ به طور داوطلب کمک می کرد؛ مخصوصا زمانی که ریدن او را فرا می خواند. بی شک او یکی از بهترین جنگجویان قلمرو زمین هست.

فنون و سبک مبارزه :

ساب-زیرو قدرت یخ را دارا می باشد و فنونی از قبیل:
۱٫توپ یخی که در این حرکت ساب-زیرو با پرتاب کردن یک گلوله یخی فرد را منجمد می کند.
۲٫ساب-زیرو یخ را به زیر پای حریف هدایت میکند و حریف را منجمد می سازد، در کامبت ۹ ساب زیرو پای حریف را منجمد کرده و در عملکرد او اختلال ایجاد می کند.
۳٫سر خوردن یا اسلاید که دراین حرکت ساب-زیرو با یک پای خود سر خورده و به حریف ضربه وارد می کند.
۴٫ ساب-زیرو مجسمه ای یخی را شبیه خود میسازد و با برخورد حریف او را منجمد میسازد. را میتواند انجام دهد او در کامبت های نیرنگ، اتحاد مرگبار و آرماگدون از سبک های شوتوکان و اژدها و همچنین شمشیری به نام کوری بلید استفاده می کند .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن