بیوگرافی شخصیت ها

خوشتیپ بامزه | بیوگرافی Dante

دانته (Dante) در سه سری Devil May Cry شخصیت محبوب گیمر ها بوده است و به جز نسخه چهارم در همه نسخه ها قهرمان بازی و یکی از بهترین قهرمانان کپکام نیز بوده است. او یک نیمه شیطان است و متولد شده از شیطان. او یک مزدور است. اما یک مزدور محبوب؟! با ما همراه باشید.

درباره کاراکتر 

نام : دانته

پدر : اسپاردا

مادر:اوا (Eva)

برادر : ورجیل

سن : از برادرش بزرگ تر است

رنگ مو : سفید مایل به یخی

رنگ چشم : آبی یخی

شغل : مزدور (قاتل شیاطین)

شخصیت : شوخ طبع و خونسرد

اسلحه شخصی : دو کلت – یک شمشیر

خالق و سازنده : هیدیکی کامیا

گونه : نیمه اهریمن (متولد شده از انسان و اسپاردا)

علاقه مند به : پیتزا

بیوگرافی Dante از Devil May Cry

دانته در ابتدا قرار بود یکی از شخصیت ها رزیدنت اویل باشد، اگر به این کاراکتر نگاه کنید متوجه رگه هایی از رزیدنت اویل درون خوی او می شوید اما او در رزیدنت اویل ایفای نقش نکرد. خالق او یک بازی جدید به نام دویل می کرای (Devil May Cry) ساخت که فروش بالایی داشت و در دنیا محبوب شد. سازندگان بازی، دانته را برای ترکیب دو اسلحه سرد و گرم و شخصیتی ما فوق انسان با سرعت و تحمل بیشتر و شخصیتی آشنا برای گیمیر ها او را از اسپاردا قوی تر دانستند.

دانته برادر دو قلوی ورجیل و شخصیت محبوب و البته بی رحم و شکارچی شیاطین در بازی دویل می کرای (DMC) هست.او در کودکی پدر و مادر خود را از دست داده است. دانته و ورجیل هر دو پسر شیطانی به نام اسپاردا هستند که با یک انسان به نام اوا (Eva) ازدواج کرد.

دانته و ورجیل در کودکی از مادرشان هر کدام نیمی از گردنبند معروف و پر قدرت Perfect Amulet را گرفتند و پس از مدتی اسپاردا، پدر دوبرادر در گذشت و آن دو با مادرشان تنها ماندند.

شیاطین به آنها رحم نکردند و به آنها حمله کردند و مادر دانته و برادرش ورجیل را از بین بردند از آن به بعد شد که این دو برادر با هم دشمن شدند.از آن به بعد دانته برای فردی به نام Enzo کار کرد و کارش شکار شیاطین شد.
دانته با اهریمنی به نام تریش آشنا شد که بسیار چهره ای شبیه به مادرش داشت . تریش یک خائن بود و میخواست او را به موندوس تحویل دهد که پشیمان شد. دانته در طول بازی با برادرش که یکی از افراد موندوس بود جنگید و در نهایت پیروز شد.

 

دانته موجودی خونسرد است و توانایی مبارزه اش مثال زدنیست و هیچ وقت ترس خود را بروز نمیدهد. او اکثر مواقع به دنبال خودنماییست و درمبارزاتش از حرکاتی استفاده می کند که نمایشی است ولی به مبارزه و توانایی جنگیش جلوه خاصی می بخشد.

دانته در قسمت دوم دویل می کرای جدی تر نشان داده شد. شخصیت او طوریست که با فکر کردن به رفتار هایش درمیابید که او به هیچکس اهمیت نمیدهد و اصلا به فکر هیچ چیز نیست اما بر خلاف تصورات او شخصیتی عدالت طلب و پر جنب و جوشی دارد.

دانته در مبارزه بسیار قویست و در سلاح های سرد و گرم مهارت زیادی دارد. او همواره به دنبال دشمنان قدرتمند میگردد و از دشمنان ضعیف و مبارزه با آنها به شدت بدش می آید. در واقع در نهایت شوخ طبعی او علاقه مند به کار های سخت و دشوار است

دانته به خانواده اش علاقه زیادی دارد، مخصوصا نسبت به مادرش احساس دین زیادی می کند. او از مبارزه با برادرش لذت نمی برد و حتی برای او گریه هم کرد. دانته نمیخواست که برادرش به سرزمین شیاطین سقوط کند و این قضیه او را ناراحت کرد. اما برادرش دانته را دشمن واقعی خود می داند و برای شکست دادن او دست به هر کاری می زند.

او برای مخارج زندگی هم مبارزه میکند ولی از فقیر ها پول زیادی نمیگیرد. او سرش برای مبارزه با شیاطین درد می کند و چندین بار بدون اینکه مبلغ دریافتی برایش مهم باشد، به مبارزه با شیاطین قدرتمند رفته است و برایش مهم نیست که در مبارزه به او آسیبی وارد شود یا سالم بماند! فقط به شکست دادن حریفانش فکر می کند و بس.

دانته شخصیت شوخی است و مشکلات را سعی میکند آسان کند. او با این خصلت در دویل می کرای ۱ شهرت یافت. او همه چیز را به شوخی میگرفت اما وقتی که قضیه جدی باشد با مهارت بسیار بالای رزمی خود میجنگد و از این عادت شوخی حتی برای مبارزه با شیاطین بزرگ هم دست برنداشت و دشمنانش از مسخره کردن در امان نبودند. در واقع وقتی با این کاراکتر بازی می کنید، یک شخصیت شوخ طبع را شاهد هستید که با جملات طعنه دارش دشمنانش را به خشم می آورد.

در بازی Devil May Cry 2 لوسیا از او می خواهد که قاتل فردی به نام اریوس که قصد داشت به قدرتی ماورایی برسد باشد، که در این بین دانته درمیابد که لوسیا خودش دست پرورده اریوس است.در آخر دانته اریوس را می کشد و لوسیا از او میخواهد که او را هم بکشد ولی دانته این کار را نمی کند. یک اهریمن شرور و بد ذات هم می تواند خوب باشد!

در داستان بازی Devil May Cry 3 دانته با دختری به نام لیدی آشنا می شود که در پی گرفتم انتقام مادرش از پدر خود بوده و دشمن شیاطین شده است در این بین میفهمد پدرش قصد دارد دروازه جهنم را باز کند که موفق نمی شود و دانته هم به دنبال این است که مانع ورجیل شود اما موفق نمی شود و ورجیل با موندوس مبارزه می کنه و شکست می خوره.

همچنین در Devil May Cry 4 نرو شخصیت اول است و لیدی دانته را به گروه محفل شمشیر میفرستد و رهبر گروه را می کشد بعد با نرو همدست میشود و کل گروه محفل شمشیر را از بین میبرند.

در نهایت باید عرض کنم که دانته به شدت پیتزا دوست دارد و اینکه برای چند تکه پیتزا چند نفر را به قتل برساند اصلا دور از ذهن نیست!

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا