کنسول ها

مزایای عمده PlayStation 5 نسبت به Xbox Series X

برتری PlayStation 5 نسبت به Xbox Series X 

ارتباط این شرکت با کنسول های سنتی در طی آخرین  نسخه ( PS4 )نسل گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، اما کار آن در Game Pass ( اشتراک های ماهانه بازی ) باعث می شود تا از برخی بزرگترین گرایش های صنعت استفاده کنید: مواردی مانند پخش ، کراس بازی و …  اما در اینجا در سال ۲۰۲۰ ، پلتفرم ها هنوز هم بسیار مهم هستند و مایکروسافت و سونی هم در حال آماده شدن برای راه اندازی کنسول های جدید در پایان سال هستند: Xbox Series X و PlayStation 5. و بنابراین اگر بخاییم به هردو  کنسول نگاه کنیم  در آنجا متوجه میشیم که  سونی برتری خیلی مهمی نسبت به Xbox Series X دارد.

نگاه موشکافانه

ما هنوز تأیید رسمی در مورد برنامه های سونی برای سازگاری به عقب با PS5 نداریم(یعنی مطمن نیسیم که PS5 از بازی های نسل گذشته سونی پشتیبانی میکند) ، اما به طور گسترده ای فرض بر این است که کنسول جدید حداقل با بازی های PS4 سازگار باشد – هر چیزی کمتر به معنای مشکل بزرگ باشد.
اما اگر برای یک ثانیه فرض کنیم که هر دو PS5 و Xbox Series X کاملاً با PS4 و Xbox One سازگار هستند ، این یک مزیت بزرگ برای سونی محسوب می شود.

دلیل در اینجا ساده است: شما قادر خواهید بود بازی های خود را هنگام به روزرسانی حفظ کنید ، اما تنها درصورتی که با همان سیستم عامل بازی  کرده باشید. این بدان معناست که یک نسل کاملاً سازگار با نسل گذشته: اگر کنسول  ها به اندازه کافی مشابه باشند ، بازی برای شما تکراری خواهد بود و شمارو از کنسول دلسرد میکنه.

سود سونی

در این صورت  ، طبیعتاً ، سونی سود بسیار زیادی خواهد داشت. PS4 دست Xbox One را پایین آورد و این نسل را پشت سر گذاشت: Xbox One از جدال با سونی خارج شد و هرگز بهبودی پیدا نکرد ، حتی وقتی سونی همچنان به دنبال رده های ویژه ای بود که برند خود را تقویت می کرد و سالها فروش را تحت فشار قرار می داد.

از بسیاری جهات ، Game Pass پاسخ مایکروسافت به این مشکل است.
مهم است که به نظر می رسد Game Pass از شما بخواهد ، اگر می توانید به بیش از ۱۰۰ بازی Xbox دسترسی داشته باشید ، اگر این بازی های PS4 را داشته باشید ،ایا شما دارید؟؟؟ این یک بحث عادلانه است ، اما مردم به موجودی  خود متصل می شوند و هزینه های بسیار زیاد یک چیز است. مزیت موجود سونی هم هنوز همین است .

 

اما نتیجه

اگر همه چیز به روشی که انتظار داریم اتفاق بیفتد ، این بدان معنی است که سونی قادر خواهد بود حتی از طریق انتقال کنسول ، مزیت پایه نصب خود را حفظ کند.
هر انتقال کنسول دیگر فرصتی برای شروع تازه برای توسعه دهندگان ، تولید کنندگان و مصرف کنندگان بوده است. این بار واقعاً اینگونه نخواهد بود و سونی می خواهد سود ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا