ایکس باکس وانپلی استیشن 4کامپیوتر شخصی (PC)مقالاتنقد و بررسی

وقتی خون می جوشد | نقد و بررسی Mortal Kombat 11

مورتال کمبت (Mortal Kombat) بازی ای از جنس خون. برای مبارزات خشن و کله های در حال قل خوردن روی زمین و چشم های از حدقه در آمده آماده باشید. مورتال کامبت محصول جدید ندررلم و به کارگردانی ادبون دوباره بازگشته است تا غوغا به پا کند و طرفداران را راضی تر از گذشته به خانه بازگرداند اما باید دید آیا در این امر موفق شده است یا باز با یک بازی ناموفق مانند زمان بازی های سه بعدی مورتال کامبت رو به رو هستیم؟ با ما همراه باشید.

گیم پلی مورتال کمبت 11
گیم پلی مورتال کمبت ۱۱

گیم پلی

مهم ترین بخش یک بازی مبارزه ای گیم پلی هست و بس. تقریبا کل یک بازی مبارزه ای در گیم پلی خلاصه میشود. مورتال کامبت ۱۱ در این بخش توانست با یک سری نو آوری و صد البته پایبندی به برخی اصول اساسی بازی وبه رقم زدن همان تجربه ی قدیمی تا حدودی موفق عمل کند .

در این نسخه از بازی به جای اینکه گیم پلی خوب در هرکسی که کمبو ها با درصد و ضربات متوالی تر بیشتری بلد است خلاصه شود ، در نوع شناخت شما از شخصیت خودتان و بیشتر از آن ، شخصیت مقابلتان میشود.

چیزی که شاید کمی عجیب باشد ولی دانستن آن بسیار به بردتان کمک میکند .پایه و اساس بردن است. حرکاتی که به مدل دفاع کردن حریفتان بستگی دارد و دقیقا overhead و low دانستن حرکات بدانید هرکدام را در چه زمانی به کار ببرید. چندین اتفاق جالب هم در گیم پلی رخ داده است که یکی از آنها حذف شدن نوارجدا شده است و هر breaker کردن اسپشیال موو ها یا همان فن ها از نوار amplify دویدن است و دیگری این که نوارکدام به یه سرعت نسبتا بالا و به آسانی پر میشوند.


به بازی است. این حرکت درواقع شبیه همان fatal-blow یکی از بزرگترین تغییرات و شاید جالب ترین آنها ، اضافه شدن است با این تفاوت که فقط یک بار در کل یک مچ میتوان آنرا اجرا کرد و وقتی فعال میشود که جانتان از ۳۰ درصد x-ray کمتر شود.


krushing که در این نسخه از بازی xray یکی از تغییرات جذاب این است که برخی حرکات شخصیت ها میتواند تبدیل به نام دارد بشود. اگر شما به حمله دشمن یا دفاع دشمن با یک حرکت خاص واکنش نشان دهید چنین اتفاقی می افتد. blow همچنین فیتالیتی ها و بروتالیتی ها خشن تر از قبل بازگشتند تا شما را حسابی منزجر کنند.

مورتال کمیت ۱۱ با استیج های متنوع و شخصیت هایی با جزییات و موشن کپچر قوی و فوق unreal engine بازی به لطف استفاده از آن و عملکرد فوق العاده آنها ، گرافیک جذاب و مثال زدنی تحویل ما میدهند.

گرافیک

  مورتال کمیت ۱۱ با استیج های متنوع و شخصیت هایی با جزییات و موشن کپچر قوی و فوق unreal engine بازی به لطف استفاده از آن و عملکرد فوق العاده آنها ، گرافیک جذاب و مثال زدنی تحویل ما میدهند. هرچند که خون شخصیت ها موقع حرکت فیتالیتی یک ذره با آن خون چندش و پررنگی که میشناسیم کمی تفاوت پیدا کرده و رنگ روشن تر به خود گرفته و همین یک ذره از جذابیت آن می کاهد ولی استیج ها و شخصیت ها به حدی خوب کار شدند که این موضوع آنچنان خودنمایی نمیکند.

آپشن ها و قابلیت های بازی

بازی Mortal Kombat 11 یکی از غنی ترین و برترین بازی ها در سری مورتال کامبت از نظر تنوع لباس و حرکت است. بازی بخش کاستمیزیشن دارد که در انجا میتوانید وریشن شخصیت خود را ، شخصی سازی کنید با لباس و فنون خاصی که در یک لیست بلند بالا برای شما در نظر گرفته شده است. بازی نیز از نظر لیست کرکتر ها جزو بهترین ها است هرچند که هستند که ممکن است کمی تو ذوق بزند.

شخصیت ها در DLC بعضی از شخصیت های محبوب در حال بازگشتن در قالب موقع ریلیز شدن بازی تعداد بالایی نداشتند ولی تقریبا همه ی شخصیت های محبوب در راستر جا گرفته بودند و همچنان درحال اضافه شدن هستن و انتظار میرود تعداد به ۳۳ شخصیت برسد.

بازی مورتال کمبت ۱۱ یکی از غنی ترین و برترین بازی ها در سری مورتال کامبت از نظر تنوع لباس و حرکت است.

قابلیت های فرعی بازی

بازی دارای بخش های متفاوتی است که میتوانید با آن حسابی سرگرم شوید. بخش کریپت پر رمز و راز تر و سرگرم کننده تر از قبل بازگشته است و چندین روز به طول می انجامد که تمام آیتم هارو باز کنید تازه اگر ۲۴ ساعته بازی کنید! بخشی به بازی آمده که میتوانید در آن اسکین ها و گیِر های شخصیت ها همراه با پول های بازی را tower of time هایی به نام دریافت کنید هرچند که باز کردن آیتم های شخصیت ها کمی طاقت فرسا و سخت است ولی همچنان مهیج و جذاب است.


همچنین تاور های کلاسیک جذاب تر از قبل بازگشتند تا شما را به چالش بکشند.بازی بخش آنلاین فوق العاده قوی ای دارد و حتی کسانی که در ایران زندگی میکنند میتوانند این بخش را با پینگ عالی که به صورت فصل به فصل انجام میشود به بخش انلاین اضافه شده که با kombat leauge بازی کنند.

معمولا کم اهمیت ترین بخش هر بازی فایتینگ بخش استوری مود آن است ولی مورتال کمبت همیشه سعی میکرده که پا را فرا
تر بگذارد و در نسخه نهم انچنان موفق بود که هنوز نتوانست آن موفقیت را تکرار کند . 

استوری

معمولا کم اهمیت ترین بخش هر بازی فایتینگ بخش استوری مود آن است ولی مورتال کمبت همیشه سعی میکرده که پا را فراتر بگذارد و در نسخه نهم انچنان موفق بود که هنوز نتوانست آن موفقیت را تکرار کند . نسخه یازدهم این بازی ، چیزی بین نسخه نهم و دهم است و علاوه بر نکته های مثبت برخی نکته های منفی دارد .


آنتاگونیست بازی ، برای اولین بار ، شخصیت مونثی به نام کرونیکا است که خدای زمان است میخواهد با بهم ریختن تایم لاین ، کاری کند که شیناک ، یعنی پسرش دوباره زنده شود و ریدن را به کل از زمان حذف کند. مواجهه شخصیت ها با نسخه جوانشان در بازی خیلی جذاب و با نمک است ولی خب این اتفاق کمی زیاد می افتد که کمی یک نواخت می شود و تو ذوق می زند. همچنین شخصیت کرونیکا بیشتر به جای اینکه آدم عمل باشد ، رجزخوانی میکند و آخر هم در نقشه خود با یک اشتباه مواجه میشود.


بازی دارای ۳ پایان متفاوت است. در یکی از آنها لیوکنگ که ریدن قدرت خود را به او داده است و حالا خدای آتش و رعد وبرق است میتواند بر کرونیکا غلبه کند و ریدن از او تقدیر میکند و لیوکنگ تلاش میکند زمان را به حالت نرمال برگرداند . درپایان دوم او با کیتانا سعی در تنظیم مجدد زمان دارند ولی در پایام سوم لیوکنگ شکست میخورد و میمیرد و کرونیکا زمان را برای همیشه در دست میگیرد و به هدف خود میرسد.

در کل میشود گفت که بازی از یکی از نسخه های بسیار جذاب مورتال کامبت است و توانست موفقیت های زیادی را کسب کند. اگرتوان خرید این بازی را دارید همین الان این کار را انجام دهید. مطمئن هستم که با تجربه ای جذاب و دوست داشتنی رو بهرو هستید.

هرچند بازی در بخش داستانی کمی می لنگد ولی با تمام کردن بخش داستانی تازه بازی شروع میشود و کلی راه
برایتان مانده و این بازی میتواند شما را بیشتر از آنچه که انتظار دارید سرگرم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا