مقالاتنقد و بررسی

نقد و بررسی ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۱۹

سال ۲۰۱۹ تقریباً در پایان است و چه سال عالی بود.  امسال  شاهد مجموعه ای از بازی های شگفت انگیزی بودیم.  از صحنه ایندی (indie) به توسعه دهندگان بزرگ Triple A منتشر شد. سال ۲۰۱۹ نیز به عنوان سالی به یاد خواهیم آورد که بسیاری از بازی های بسیار پیش بینی شده ، که طرفداران سال ها در انتظار آن بودند ، در نهایت منتشر شد از جمله: Kingdom Hearts III ، Shenmue 3، Death Stranding، Bloodstained: Ritual of the Night و موارد دیگر. برای بزرگداشت چنین سال عالی ، ما در اینجا در ۱۰ بازی برتر سال ۲۰۱۹ خود را ارائه می دهیم. لطفا با رساگیم همراه باشید.

 ۱۰-  Death Stranding

اولین بازی هیدئو کوجیما از زمان جدایی نامطلوب وی از کنامی که در سال ۲۰۱۵ یکی از عناوین مورد انتظار سال بود و Death Stranding بسیاز هم بازی ناامید کننده ایی نبود. بازی ممکن است به نظر برسد که همه چیز در مورد تحویل ها باشد ، اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد. این بازی یکی از جذاب ترین روایات پر از نام تجاری رمز و راز و عجیب کوجیما را دارد که با پیشرفت در بازی ، شما را جذب خودش میکنه. بازیگران این ستاره با نمایش های مادس میکلسن و تروی بیکر هیچ تلاشی در کارنامه خود ندارند و زندگی را برای برخی از بهترین شخصیت های سال به ارمغان می آورند.

شما فقط در فضای این بازی به تنهایی سفر نمی کنید ، زیرا جهان با وسایل بازیکنان دیگر ارتباط برقرار می کند ، زیرا مناطق جدیدی از نقشه را که به منظور کمک به شما در طول سفر هستند ، متصل می کند و واقعاً باعث می شود که احساس کنید تنها نیستید. و کمک به یکدیگر در تلاش شما برای اتحاد دوباره آمریکا.

۹٫ کنترل( Control )

Remedy امسال با یک بازی خارق العاده دیگر در قالب Control برگشت. پس از قهرمان جسی فادن مدیر جدید گروه کنترل ، این بازی یک داستان پرچین را روایت می کند در حالی که بازیکنان با کاوش های عمیق تر و عمیق تر در “قدیمی ترین خانه” ، یکی از بهترین و در عین حال عجیب ترین تنظیمات در یک بازی امسال کشف می کنند و از حقیقت پرده برمی دارند. این بازی به شما امکان می دهد تا هر یک از “قدیمی ترین خانه” را برای آن عشق و علاقه بی نظیر دنیای شیرین کشف کنید ، و به خصوص وقتی شروع به مخلوط کردن در زرادخانه رو به رشد جسی از توانایی های روانی کنید ، احساس تفکر بسیار عالی می شود.

کارمندان گروه کنترل همان اندازه انتظار شما از افرادی است که روزانه با چیزهای فوق طبیعی کار می کنند ، بازی همچنان که پیشرفت می کند و بازیگران جذاب شخصیت ها را بازی می کند ، باعث جذب بازیکن می شود. روحیه علمی عجیب و غریب ، جنگی و جذاب ، رو به رشد در حال افزایش است که مطمئناً اثری ماندگار از آن بازی می کند و همه این ها باعث میشه که جزو ۱۰ بازی جذاب سال ۲۰۱۹ باشه

۸٫ شمشیر و سپر پوکمون(Pokémon Sword and Shield)

شمشیر و سپر Pokemon ، جدیدترین نسل Pokémon ، با انتشار ماه گذشته تأثیر بسیار زیادی بر روی آنها گذاشت. اولین بازی های اصلی که به نینتندو سوئیچ آمده اند حتی طرفداران Hulabaloo را نیز از قبل ناامید نکردند. بازی ها تقریباً از هر جنبه ای در سریال های طولانی مدت بهبود یافته اند.
نبردها سیال هستند ، Pokemon جدید همه از آنچه در گذشته (با طراحی های عالی) نیز متفاوت است و گالار در واقع مانند یک منطقه متصل و زیبا احساس می کند.

این داستان کاملاً متفاوت از بازیهای گذشته است زیرا شما در مقایسه با کودکی تنها که فقط مدالها را جمع می کند و پوکمون  را جذب می کند ، در جنبه های ورزشی حرفه ای Gym Challenge جلب کرد. منطقه وحشی  ، نشان از وعده هایی به بازی داده که دنیای بازتری را هنگام کاوش در اختیار شما قرار می دهد و به این نکته اشاره می کند که چگونه این سریال همچنان در حال تکامل خواهد بود. شاید این بازی برای افراد بالای ۲۰ سال هم جزو مناسب ترین بازی ها بوده باشد

۷٫ مرزهای ۳  (Borderlands 3 )

Borderlands 3 امسال یک بازی مهم بود و چیزی که طرفداران سالها در انتظار آن بودند. این شرکت چندین رکورد برای بازی های ۲K از جمله پر فروش ترین بازی در تاریخ این شرکت را شکست ، پس از فروش ۵۰ درصد بیشتر از Borderlands 2 در پنج روز نخست خود. Borderlands 3 به همان سبک بازی از اقساط قبلی Borderlands ادامه می دهد — شروع به انجام ماموریت هایی می کنید که در آن افراد بد را برای کسب تجربه و پیدا کردن غارت شکست می دهید. این بازی  دقیقاً همان چیزی است که طرفداران نزدیک به هفت سال در انتظار آن بودند و نشان داد که ژانر غارتگر-تیرانداز هنوز هم یکی از قویترین ژانرهای بازی امروزه است. از زمان انتشار بازی ، Gearbox قصد دارد بازی را با درج رویدادهای جدید بازی در آینده و همچنین انتشار به روزرسانی ها برای ادامه بازی این بازی را تازه نگه دارد و این احتمالاً باعث می شود که بازکنان همچنان علاقه مند به این بازی باشند

۶٫ Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order این بازی  جنگ ستارگان را از میدان چند نفره خارج می کند و فرمول گیم پلی بازی Academy Jedi را زنده می کند. فقط ۵ سال پس از سفارش ۶۶ در انتقام از Sith ، بازیکنان کنترل پداووان را در مخفی کردن کال Kestis کنترل می کنند. بازیکنان کال را دنبال می کنند که او در جستجوی هولوکران به کهکشان سفر می کند. در طول سفر کال ، ما شاهد هستیم که او مهارتهای قبلی خود را توسعه داده

Star Wars Jedi: Fallen Order در قصه گویی و پیشرفت کال می درخشد. این داستان با سینمای سنگین با محوریت مبارزات کال برای پیوند مجدد با The Force و اتخاذ نقش وی به عنوان یک نقش  جدی در هم آمیخته شده است. ما همچنین می خواهیم در بسیاری از فلاش بک ها بازی کنیم ، اما آنها روزهای آخر جنگ Clone را نشان می دهند و می آموزیم که چگونه سفارش ۶۶ Cal را تحت تأثیر قرار داده است که مستقیماً به معرفی Fallen Order منجر می شود. داستان پیشرفت کال به پاداوان و سرانجام در یک جدی نایت صندلی جلو را می گیرد و یک کار عالی را در جلب توجه بازیکنان انجام می دهد و Star Wars Jedi: Fallen Order را به عنوان یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.

۵٫ Bloodstained: Ritual of Night

جانشین معنوی کوجی ایگاراشی در یکی از نمادهای مهم ترین بازی در Castlevania: Symphony of the Night، Bloodstained: Ritual of Night ، یکی از عنوان های مورد انتظار در سال ۲۰۱۹ بود. بازی سرگرم کننده خالص است و لبخندی به چهره هر فن کلاسیک Castlevania می بخشد. از بین میزان سلاح ها و توانایی های دیوانه ای که میریام می تواند از آن استفاده کند تا حتی بتواند ظاهر Miriam را سفارشی کنید ، این بازی روش های فراوانی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد تا بازی را به روشی منحصر به فرد خود تجربه کنند.

ضرب و شتم هر دشمن می تواند توانایی های جدیدی برای استفاده در اختیار بازیکنان قرار دهد. بنابراین ، شما را مجبور می کند تا حد ممکن از بسیاری از آنها مراقبت کنید تا بتوانید هرچه بیشتر توانایی های جدید را بدست آورید. نبردهای رئیس هر یک بی مانند  بی نظیر و سخت است و جوایزی ، که به شما امکان می دهد پیشرفت بیشتری داشته باشید ، هنگامی که سرانجام آنها را پایین می آورید ، احساس عالی به دست می آورید.

 

۴٫ کد وین(Code Vein)

Bandai Namco قدرت خون را در Code Vein آشکار کرد. ادعای جهانی God God Eater با داستان قانع کننده ، مکانیک جنگی شگفت انگیز و سیستم کلاس انعطاف پذیر خود ، خود را برگزار کرده است . مکانیک های جنگی یادآور Dark Souls بود و بازیکنانی که قادر بودند از طریق این RPG در دنیای آزاد سرگردان شوند ، گم شده ها را با سلاح های مختلف و همچنین جادوگران بی شماری پراکنده می کنند.

ویژگی Blood Code به بازیکنان اجازه می دهد استراتژی خود را تغییر دهند یعنی آزادی عمل بیشتر داشته باشند و در دنیای ویران شده در درون Goal Of The Mists حرکت کنند. انتخاب سلاح های موجود در بازی همچنین به بازیکنان این امکان را می دهد تا سبک نبرد خود را در میانه نبرد تغییر دهند و از نبرد نزدیک به نبردهای دوربرد بروند. کاملاً واضح است که فکر و تلاش زیادی برای توسعه این بازی انجام شده است و نشان می دهد که چرا Code Vein یکی از بهترین بازی های سال است.

۳٫ Resident Evil 2

فراموش کردن چیزی که بسیار محبوب است همیشه سخت است . عوامل سازنده بازی اما تصمیم گرفتند تا بازی Resident Evil 2. 1998 کلاسیک را بازسازی کند. آنها از Resident Evil 2 ناامید نشدندبلکه  یکی از بهترین ها بود. بازسازی بازی های ویدیویی از همه زمان ها. این بازی به نسخه کلاسیک ۱۹۹۸ وفادار می ماند ، اما تغییر در گیم پلی شخص سوم  ، بازی را به بهترین شکل ممکن به بهترین وجه ممکن انجام می دهد.

هنگام باز کردن مناطق جدید ، کاوش در اداره پلیس شهر راکون احساس تنش و در عین حال دنج احساس می کنید و با پر شدن ساختمان با زامبی های بیشتر و وحشتناک تر می شود. شیطان ها هنوز هم وجود دارند ، و غافلگیر شدن توسط یک زامبی (چیزی من خودم ازش خیلی بدم میاد) ، مطمئناً به هر بازیکنی حس ترس رو نشان میده. صحبت از لحظات ترسناک ، آقای X یکی از وحشتناک ترین دشمنان در بازی های ویدیویی است. تعقیب بی امان وی از بازیکن باعث می شود که کاوش در ایستگاه پلیس از حالت تنش و دنج به سمت کاملاً وحشتناک و وحشتناک تر بگذرد ، زیرا می شنوید که قدم های او نزدیکتر و نزدیک تر می شود تا اینکه او شما را ببیند و شما از آن نیروی غیرقابل توقف فرار می کنید. Resident Evil 2 همان چیزی است که بازیهای ویدیویی باید برای آن تلاش کنند ، وفادار و در عین حال جدید و کاملاً یکی از بهترین بازیهای ۲۰۱۹ بوده .

۲٫ دنیای بیرونی(Outer Worlds)

Outer Worlds وقتی صحبت از RPG ها می شود بازی را تغییر نمی دهد. مکانیک جدید و دیوانه ای وجود ندارد که هر بازی با حرکت به جلو باید دنیای گسترده و گسترده ای مانند بازی ها( Fallout ، Skyrim یا The Witcher III: Wild Hunt )را پیاده سازی می کند. فقط به این دلیل که هیچ کار جدیدی انجام نمی دهد. Outer Worlds به دلایل مختلف یکی از بهترین بازی های ما در سال ۲۰۱۹ است. برای اولین بار ، این بازی بود که طرفداران Fallout به دنبال آن بودند.  Outer Worlds بازی ای است که می داند دقیقاًمیدانیم که چه کاری را می خواهیم انجام دهیم. این به خاطر افرادی است که مسئول ساخت آن بودند. این بازی توسط Leonard Boyarsky و Tim Cain ، دو توسعه دهنده بازی که به ساخت  Fallout کمک کرده بودند ، هدایت می شد. یکی از مواردی که بازی های اولیه Fallout برای آن شناخته شده است ، گرایش آن به Dark Comedy است.

اگرچه بازی دارای دنیای گسترده ایی نیست اما ، اماکنی که شما در آن به بازی سفر می کنید ، همه زیبا و منحصر به فرد هستند و به همان سبک زیبایی شناختی که بازی های Fallout به روشی متفاوت انجام می دهند ، مبهم است. فقدان دنیای باز مانند Witcher III: Wild Hunt یا Red Dead Redemption II به روش های دیگری ساخته شده است. چیزی که باعث می شود Outer Worlds خاص خود را بسازد و آن را به یک RPG بسیار خوب تبدیل کند این است که گزینه های زیادی را ارائه می دهد. از خلق شخصیت خود گرفته و اینکه چگونه بازی را انجام دهید، هر قسمت از Outer Worlds این فرصت را به بازیکنان می دهد تا شخصیت را به شکلی که می خواهند خلق کنند و بازی کنند. آنها به روشی می خواهند که یک نمایشنامه را برای هر بازیکن منحصر به فرد و شخصی کند(یعنی هربازیکن نوع  سبک بازی خودشو داره و این درنوع خودش بینظیر هست ). Outer Worlds یکی از بهترین بازی های ما در سال ۲۰۱۹ است زیرا آنچه را که هر RPG خوب انجام می دهد .

 

 

بازی سال: Sekiro: Shadows Die Twice

یک بازی جدید از FromSoftware ، توسعه دهندگان Bloodborne و سه گانه بدنام Dark Souls ، یک تجربه نسبتاً نادر است. مانند بازی های قبل ، این یکی صرفه جویی شده است. در حالی که هنوز هم به سبک دقیق ، تاکتیکی و گاه تنبیه کننده مبارزه با بازی های قبلی صحیح عمل می کند ، تازه گرفتن هم در ساخت جهانی و هم سریع ، مبارزه با سیال باعث می شود Sekiro: Shadows Die Twice بهترین بازی سال ۲۰۱۹ و به خوبی ارزش انتظار را دارد.

Sekiro: Shadows Die Twice از بسیاری جهات با Dark Souls و Bloodborne تفاوت دارد و این بار در طول بازی یک تجربه کاملا تک نفره است. بله ، این بدان معنی است که وقت آن رسیده است که با رئیسانی که کاملاً خودتان هستید ، کنار بیایند. همچنین این بدان معناست که Sekiro (که به آن گرگ نیز گفته می شود) برای تحقق هر موقعیتی متعادل است و باید به قدرت تیغ او ،  ، گول زدن و ضد دشمنان بستگی داشته باشد و قضاوت وی در استفاده از انواع مختلف. از پروتزهای نینجا برای اندازه گیری مقیاس های جنگ به نفع او است . Sekiro همچنین باید به شما بستگی داشته باشد ، بازیکن در حالی که مشکل بازی از بسیاری از عناوین اصلی دیگر بیشتر است و قابل تغییر نیست (خوب ، می توانید یک زنگ نیمه مخفی را حل کنید تا بازی حتی سخت تر شود) پاداش بسیار شیرین تر است. هنگامی که دشمنان خود را تسخیر می کنید. هر پیروزی احساس درآمد و رضایت خاطرکسب می کنید و احساس غرور می کنید.

در کنار نبردهای سریع و آتش سوزی محیط های زیبا ، پر از رنگ و زندگی است که در بازی های SoulsBorne غیر معمول است. معبد Senpou یک مرکز واقعی است که برگهای پاییزی زنده و ساختارهای الهام گرفته از بودایی را به نمایش می گذارد.

Sekiro: Shadows Die Twice یک بازی واقعاً زیبا با روایت مستقیم اما چشمگیر در مورد وظیفه و مرگ و میر با رویکردی عالی ، چالش برانگیز و از همه مهمتر سرگرم کننده برای مبارزه است. تجربه روایت و تجربه گیم پلی خود احساس می کند که در کنار هم قرار می گیرند ، این چیزی است که عناوین سنگین روایت یا گیم پلی های سنگین اغلب برای تعادل تلاش می کنند.
در جایی که بازی دیگری به شما یک cutscene می دهد ، Sekiro یک مبارزه بی نظیر با رئیس (بدون اسپویلر) به شما می دهد که کنترل را در اختیار بازیکن بازیکن قرار می دهد یعنی خودتون صاحب اختیار خودتون هستید و این ویژگی باعث میشه این بازی درصدر سال ۲۰۱۹ قرار بگیره

Sekiro: Shadows Die Twice زیبا ، ترسناک ، غم انگیز ، بی نظیر  ، اما جوایز تلاش برای آن بسیار ارزشمند است. در میان رقابت شدید عناوین اصلی در سال ۲۰۱۹ ، Sekiro فراموش نشدنی است و مطمئناً آن را در پیشروی بازی های اکشن نشان خواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن